U heeft toch wel een planning? Wanneer is mijn auto klaar?

Waarom is mijn auto nog niet klaar? U heeft toch wel een planning?

In de dorpsgarage gaat het op afspraak!

Begrijpelijk vragen voor de moderne mens. Want zo gaat het met de nieuwe moderne (de dagelijkse) auto’s, die in de dorpsgarage komen. Volgende week dinsdag brengen om 8.00 uur en na het werk weer ophalen. Alles op afspraak. Hang hem even aan de computer en probleem is weer opgelost. Klaar is hij weer en rijden maar. Even olie verversen of een banden wissel. Apk-je erop, vanmiddag weer ophalen en direct pinnen. En ook de prijs voor het onderhoudswerk weet je vaak vooraf. Alle prijzen staan vast en overal zijn  richttijden voor. Rijden en inparkeren doet hij bijna automatisch, nog even en je hoeft zelf niet eens meer te sturen! Wat een saaie boel,….. binnen de lijntjes blijven,…..in slaap vallen,….en dan krijg je mooie dromen!

Een auto waar je al jaren van droomt!

Welkom in de wereld van de echte auto’s met ronkende motoren! Klassiekers waarin je voelt hoeveel PK je onder je kont hebt! Voor wie het niet weet “PK” staat voor paardenkracht. Een auto waarin je zelf nog moet gas geven, sturen, remmen en inparkeren! En natuurlijk genoeg afstand van je voorligger moet houden. Kortom, je blijft wakker! Euh nee, je moet wakker blijven om samen heelhuids thuis te komen.

Een auto die liefde en zorg nodig heeft. Een auto die een goed baasje nodig heeft, waarvan hij de juiste brandstof krijgt zodat hij fit en gezond blijft. Een auto waar je je stoel naast zet, gewoon om eens lekker naar hem/haar te kijken. Misschien zelfs even te aaien of klein kusje erop,…… als niemand kijkt. Een auto waar je met je vrienden uren over kan praten, die van mij……..

Een auto die je zijn pyjama aandoet, als hij zijn winterslaapje gaat doen. Kortom; een auto waar je al jaren van droomt….. Jij en je partner hebben een nieuwe hobby! Wat is leuker dan met zijn drieën op pad gaan en mooie avonturen beleven.

Maar wat als de droomauto stottert? Een kuchje of druipertje heeft?

Dan moet hij/zij naar de autodokter. En ja, dan blijkt het geen computergestuurde robot te zijn, maar een machine met echte ouderwetse techniek. Dus even aan een kastje hangen en een “update” zit er helaas niet in. De dorpsgarage staat gillend met de handen in het haar. Een opname is noodzakelijk. De klassieker specialist moet de auto maar eens goed onderzoeken om precies uit te vinden wat er nu ineens mis kan zijn met de altijd zo brave oldtimer. En een dergelijke specialistische afspraak is niet volgende week dinsdag om 8.00 brengen en na het werk weer ophalen. Het is een kwestie van specialistische kunde, liefde en vooral geduld.

1e inspectie van uw klassieker, lees de FAQ

Voor een eerste technische inspectie van uw Mercedes-Benz oldtimer of klassieker kunt u bij onze werkplaats chef Jean-Louis Stolk een afspraak maken. Inspecties vinden meestal plaatst op een zaterdag om 10.00 uur.

Wit u beter begrijpen waarom het soms lang wachten is voordat de klassieker weer “helemaal op de wielen is” lees dan ►  “Iedere opdracht is uniek. Een kijkje in de keuken van ons ‘intensive care’ bedrijf”

Of bekijk eens enkele onderstaande YT video’s gemaakt in onze Mercedes-Benz klassieker-garage over dit onderwerp

Helaas kan een brandstoffilter oude benzine en fijne roestvervuiling niet uit het systeem filteren.

Ja, bij oldtimers die hier komen is vaak al door verschillende garages aan gewerkt zonder goed resultaat. We moeten dan helaas van vooraf aan beginnen om de problemen op te lossen.

De H4-LED lampen van Philips led lampen zijn toepasbaar in onder andere de R107 SL en W123 koplampen.

Dat kan met een rookmachine. De ingeblazen rook laat precies zien waar er lekkages zijn.

Gemiddeld 12 tot 24 maanden, afhankelijk van de staat van de auto en leverbaarheid van onderdelen.

Wij adviseren om de brandstofslangen op de motor elke 6 tot 8 jaar te vervangen en ze jaarlijks te laten inspecteren.

Laat uw oldtimer periodiek controleren door uw vaste specialist. Regelmatig onderhoud voorkomt dure reparaties.

Volgens Mercedes-Benz gaat een radiateur gemiddeld 10 tot 15 jaar mee.

Deze moeten elke 6 tot 8 jaar vervangen worden om goede smering van de nokkenassen te waarborgen.

Kleppen moeten regelmatig gesteld worden. Hoe vaak is van veel factoren afhankelijk.

De ervaring leert dat het ons veel extra tijd en zoekwerk kost problemen op te lossen als er ook door andere, zonder specialistische opleiding/bijscholing in Duitsland,  aan de auto gesleuteld wordt. Wellicht zijn wij niet het juiste bedrijf voor u.

Een probleem in het injectiesysteem (en dus slecht lopen van de motor) komt eigenlijk nooit alleen door een kapotte spinnenkop. Het is vaak een opeenstapeling van meerdere kleine storingen, die zijn ontstaan in de loop der jaren.

Professionele revisie van het originele injectiesysteem is 30 – 70 jaar na aflevering van de auto een goede keuze. Het systeem heeft zich al die jaren bewezen, en kan na een goede revisie weer heel lang mee.

Een automaatbak van een oldtimer of klassieker spoelen is niet zinvol, het is immers mogelijk de automaatbak gewoon olie te verversen.

Nee, de motor en de automatische versnellingsbak hebben door middel van vacuüm, toerental en de positie van de gasstangen interactie met elkaar.

In tegenstelling tot bij een moderne auto vindt diagnose stellen bij oldtimers stapsgewijs plaats tijdens het “sleutelen”. Even “aan een kastje hangen” en wachten op een uitslag waar u zelf mee verder kunt is dus niet mogelijk.

Door de vele aanvragen is het niet meer mogelijk om onze monteurs te bellen of te e-mailen voor een technische vraag. Ook niet tegen betaling. Dit geldt uiteraard niet voor onze vaste klanten. Bestudeer onze website en YouTube kanaal.

Basiswerkzaamheden als olie verversen of bougies vervangen kan zelf. Voor specialistisch werk aan oldtimers met o.a. injectiesystemen is veel ervaring vereist.

Eerder uit vacuümproblemen uit de motor, lekke vacuüm accumulator of gewoon verkeerd afgestelde modulair druk, of onjuiste afstelling van het gasstangenstelsel.

Schudden van de motor kan veroorzaakt worden door onder andere valse luchtlekkages, injectie of ontstekingsproblemen. Soms door mechanische onbalans.

Een onderdruksensor mag en kan alleen op een testbank met de juiste kennis afgesteld worden en dus niet in de garage door een monteur.

Dit betekent dat er ergens benzine lekt, meestal uit verteerde benzine slangen. Pas op voor brandgevaar! Zet de auto buiten (start niet) en onderneem direct actie!

Bij probleemauto’s moeten wij weer vanaf het begin alles controleren, testen of opnieuw/beter reviseren om de oorzaak te kunnen vinden.

Dat kan, maar waarom zou u een origineel injectiesysteem wat tientallen jaren goed gewerkt heeft vervangen voor een modern systeem? Lees ook ons blogbericht: “Modern injectiesysteem op Mercedes klassieker bouwen”

Bij koudstartproblemen bij Ke-jetronic is meestal de stuurkast de oorzaak. Bij Ka-jetronic en mechanische injectie zoals bij een pagode is meestal een sensor het probleem.

Warmstartproblemen komen vaak voor door vapour lock. Dit is het koken van de benzine in het injectiesysteem of in de carburateur.

Lees ons blogbericht “Technische vraag stellen over Mercedes klassieker” met tips waar u wel terecht kunt met uw vragen. Zie ook FAQ nr. 11 Technische vragen.

Bekijk onze vele korte video’s op ons YouTube-kanaal en lees onze website pagina’s en blogberichten voor praktische tips en uitleg over Mercedes oldtimers en klassiekers.

Gebrek aan ervaring en kennis, gebrek aan de juiste onderdelen of goede adressen om revisiewerk uit te besteden. Gebrek aan Mercedes handboeken, afstelgegevens en diagnoseapparatuur. Vooraf prijsafspraak gemaakt. Te laag budget. Vooraf levertijd afgesproken.

Lees op onze blogpagina het artikel over “Waarom u een Mercedes oldtimer goed warm moet rijden “

Bij een versnellingsbak die niet afgetapt kan worden zoals bij de R129, W210 , W140, C140, W211 e.d. is spoelen zeker geen overbodige luxe.

Afhankelijk van welk injectiesysteem; het reviseren van de brandstofverdeler (spinnenkop), vervangen van injectoren, warmloopregelaar e.d. of het reinigen van injectoren en opnieuw aanzetten van benzineslangen.

Dit is geheel afhankelijk van model, staat en wensen: gemiddeld tussen de €100.000 en €250.000.

Als bijvoorbeeld 2 punten aangepakt worden van een volledige restauratie. Begin altijd bij veiligheid en techniek. Mooier maken kan altijd nog als er budget over is.

Plaatwerken en spuiten. Revisie van: complete motor, versnellingsbak, injectie- en brandstofsysteem, stuurinrichting ,wielophanging, banden en velgen, kabelboom, interieur, cabriokap, sierlijsten, verlichting, radio etc.

Revisie van bijvoorbeeld de motor, brandstof- of injectiesysteem, versnellingsbak, cardan of slijtagedelen wielophanging.

Uw benzinetank staat aan het begin van uw brandstofsysteem. Roestvorming in de tank vervuilt dus het hele brandstof- en injectiesysteem, wat een complete revisie noodzakelijk maakt.

Bij valse luchtlekkages komt er geen luchtstroom langs de luchtweger. Deze bedient dan de spinnenkop niet en hierdoor zal de motor “te arm” lopen waardoor er op termijn motorschade ontstaat.

Veelvoorkomend zijn startproblemen, problemen met toerental, onregelmatig lopen, olie- en benzine lekkages en slijtage aan ophanging en rubbers.

Lees onze pagina: “Mercedes injectiesystemen” voor uitleg over de verschillende systemen.